Улюбленим девайсом всіх сучасних бібліоманів залишається електронна книга - що можна в ній робити, як правильно вибирати і в чому головні переваги рідера в порівнянні з іншими мультифункціональними девайсами, ми розповімо в цій статті. Для того щоб виділити основні переваги читалок, важливо не просто розуміти їхню головну мету, але й мати загальне уявлення про їхнє функціонування та принцип роботи.
Що таке електронна книга та які її відмінності
На відміну від інших девайсів, рідер призначений виключно для ознайомлення з текстовими або аудіо-форматами книг, документів, періодики. Весь його функціонал, особливості корпусу та інші характеристики спрямовані на те, щоб користувачеві було зручно читати матеріал. Електронна книга - це компактний, простий в управлінні пристрій з невеликою вагою. Навіть в умовах недостатнього освітлення вона залишається безпечною для зору та зберігає високу якість передачі зображення. Серед інших переваг девайсу варто зазначити:
- Велика кількість підтримуваних форматів. Користувач не повинен конвертувати файли або шукати документ специфічного розширення.
- Висока мобільність. Компактний і практично невагомий гаджет не обтяжує сумку. Його зручно носити з собою на роботу, брати в поїздки або відпочивати з ним під час відпустки.
- Екологічність. Робота з цифровими версіями книг допомагає зберегти природні ресурси.
- Економічність. Читалка дозволяє суттєво скоротити витрати на книги, адже електронні формати коштують у рази дешевше за аналоги з паперу.
На цьому плюси рідерів не закінчуються. Щоб з'ясувати інші сильні сторони цих девайсів, необхідно краще дізнатися, як працює електронна книга та у чому її унікальність. Для цього докладніше зупинимося на її «начинці» та функціоналі, а також на можливостях, які вони надають.
Види дисплеїв електронних книг
Існує кілька технологій, за якими виготовляють екрани девайсів: IPS, TFT та E-Ink. Перші дві матриці більш відомі нам як рідкокристалічні та використовуються у планшетах, смартфонах, комп'ютерах, телевізорах. Недолік цих дисплеїв у тому, що вони мають надто яскраве підсвічування та можуть спотворювати зображення при зміні кута огляду.
Технологія E-Ink застосовується виключно в читалках і дослівно перекладається як «електронне чорнило». Зовні екран рідера нагадує звичайний папір із надрукованим на ньому текстом. Такий ефект виходить завдяки спеціальним капсулам із чорно-білими гранулами. Коли через них проходить електрика, вони набувають чорного або білого кольору і таким чином відображають текст на екрані. Завдяки цьому рідер:
- Не мерехтить під прямим сонячним промінням.
- Довго тримає заряд, оскільки живлення батареї витрачається лише при зміні зображення.
- Має високу роздільну здатність екрана з відмінною деталізацією. Користувач зможе розглянути дрібний шрифт, символи в таблицях та знаки на зображенні.
- Акумулятор в електронній книзі дуже легкий, завдяки чому вага пристрою становить від 150 до 300 г залежно від діагоналі екрана.
Дисплей на кшталт електронного чорнила має приємний відтінок білого і темного і позбавлений сильної контрастності. Оскільки E-Ink формат оновлюється на частки секунд довше за TFT, він не підходить для перегляду фільмів і відео, залишаючись ідеальним варіантом для ознайомлення з текстом. Серед недоліків раніше часто говорилося про чорно-білий формат читалок, але з появою на ринку моделей з кольоровим дисплеєм, що підтримує 4096 відтінків, мінус перетворився на плюс, і зараз користувачі можуть зупинитися на тій версії, яка їм більше імпонує.
Екран типу електронного чорнила має різні модифікації: E-ink Flex, Pearl, Pearl HD, VizPlex, SiPix. Всі вони відрізняються контрастністю, вартістю, міцністю конструкції та якістю кольору.
Кажучи про види електронних книг, варто також зупинитися на наявних розмірах пристроїв:
- 6" – компактні девайси, які поміщаються в кишеню та дамську сумочку.
- 7,8" або 9,7" – рідери середніх розмірів, на яких легко працювати з офісними документами. При цьому їх зручно тримати однією рукою.
- 10,3" – широкоформатний пристрій, який міститься в папці з документами, рюкзаку, дорожній сумці.
Електронна книга: функції та можливості
«Начинка» читалки може змінюватися залежно від самої моделі та року її випуску. Більш сучасні та мультифункціональні девайси можуть не лише відкривати ряд текстових форматів, а й відтворювати звукові файли, відкривати сторінки в браузері та підтримувати низку додаткових програм. Розглянемо функціонал докладніше:
- Мапа пам'яті. Найпростіша модель має 8 ГБ вільного місця та підтримує вбудовану MicroSD до 32 ГБ. З такими можливостями можна зберігати на пристрої понад 15 тисяч художніх книг. Точна цифра залежить від розміру файлів у бібліотеці.
- Заряджання. Раніше ми розповідали про особливості батареї рідерів із екраном E-ink. На відміну від інших гаджетів, цей девайс може легко працювати без підзарядки щонайменше місяць навіть за умови регулярного та тривалого використання.
- Власна екосистема. Електронні книги PocketBook – це не просто ряд пристроїв із різним наповненням. Виробник пропонує власникам гаджетів власне хмарне сховище, сервіс для здійснення ліцензійних покупок та програму для Android або iOS. Власники флагманських рідерів із доступом до мережі можуть синхронізувати свої бібліотеки та мати доступ до книг з будь-якого пристрою.
- Завантаження книг. Додавати файли можна через USB-кабель або картку пам'яті, якщо читалка не підключається до Інтернету. За наявності Wi-Fi файли доступні для завантаження через спеціальні програми або браузер.
- Додаткові можливості. Функція SMARTlight дозволяє регулювати рівень освітлення та кольору, а завдяки Bluetooth легко підключатися до інших пристроїв. Розширення Text-to-Speech ідеально підходить тим, кому зручно сприймати інформацію на слух, а тим, хто працює з літературою іноземною мовою, сподобається вбудований словник. Деякі моделі також оснащені іграми, калькулятором, додатками новин.
Як вибрати читалку електронних книг
Сучасному ринку рідерів є що запропонувати споживачеві: чорно-білі та кольорові, широкоформатні та компактні, прості та дешеві або, навпаки, моделі дорожчі з вражаючим функціоналом та величезною кількістю можливостей. Щоб підібрати ідеальний девайс, важливо враховувати, які файли на ньому відкриватимуться, хто ним користуватиметься і за яких умов:
- Діти та школярі молодшого віку небайдужі до книг із ілюстраціями, тому батькам варто звернути увагу на кольорові моделі. Середній формат екрану передає сторінки підручників без наближення. Функціонал може бути скромним, щоб гаджет не відволікав від навчання.
- У старших класах та вищих навчальних закладах література стає серйознішою і часто містить таблиці, графіки, карти, схеми. Багато часу студенти проводять за конспектами, обмінюючись інформацією з одногрупниками. Найбільш зручним для них буде рідер з доступом до Інтернету та з можливістю відкривати будь-які формати без конвертації.
- Молодим людям та користувачам середнього віку ми рекомендуємо звернути увагу на особисті переваги. Тим, хто використовує читалку тільки для дозвілля з художнім романом, підійде більш проста модель. Активним користувачам девайсів підійдуть мультифункціональні читалки з Wi-Fi, Bluetooth, SMARTlight та іншими сучасними можливостями.
- Старим людям варто вибирати девайс без надмірностей. Він повинен бути зрозумілим і легким в управлінні, тому для цієї мети більше підійдуть максимально прості та бюджетні моделі на кнопковому управлінні.
Якщо ви багато працюєте з технічною чи профільною літературою, офісною документацією, періодичними виданнями, буде чудовою електронна книга широкого формату. На ній зручно читати газету, вивчати презентацію або переглядати графіки без потреби постійно наближати зображення на екрані. Тим, хто звик читати в умовах недостатнього освітлення, краще купити читалку з підсвічуванням.
В інтернет-магазині PocketBook представлений широкий модельний ряд пристроїв для користувачів будь-якого віку та переваг. Наш інтернет магазин Pocketbook пропонує якісні електронні книги в Україні від офіційного виробника з гарантією 2 роки.