Відповідаючи на питання, що таке електронна книга, ми зазвичай обмежуємося скупим: «пристрій, на якому можна читати літературу». Але ж те ж саме можна робити на планшеті, смартфоні або ПК. Чому тоді рідери не втрачають актуальності на ринку, де є і інші пристрої з схожим функціоналом? Що таке електронна книга і як нею користуватися? У статті ми вирішили дати відповіді на найпоширеніші питання.
Рідер - що це
На відміну від інших портативних гаджетів, ці пристрої мають одну мету - зручне, безпечне і якісне ознайомлення з текстом. «Начинка» електронної книги, характеристики екрану, особливості роботи, дизайн корпусу - все працює на читача:
- Екран виготовлено за технологією «електронних чорнил», тому він виглядає в точності, як аркуш паперу. Рідери не випромінюють, а відображають світло, через що не відблискує навіть під прямими променями сонця. Чого не скажеш про більшість смартфонів і планшетів.
- Завдяки спеціальним розсіюючим пластинам електронною книгою зручно користуватися при недостатньому освітленні. Поки на телефонах світло спрямоване прямо в очі, читалки м'яко розсіюють його по тексту, піклуючись про зір книголюбів.
- Пристрої споживають енергію тільки при зміні картинки. Навіть при щоденному використанні, рідер можна використовувати без підзарядки більше місяця.
Сьогодні на ринку можна зустріти і прості моделі, і багатофункціональні варіанти з можливістю прослуховувати аудіокниги, створювати власне хмарне сховище в мережі, перекладати текст за допомогою словника, синхронізувати бібліотеки всіх домашніх пристроїв.
Визначити, що таке рідер, можна і по його зовнішньому вигляду:
- Екран. Навіть при максимальній яскравості він не буде «різати око».
- Управління. Може бути механічним або сенсорним, але обов'язково - зручним для того, щоб гортати сторінки однією рукою.
- Вага. Сучасні рідери набагато легше, ніж планшети і більшість смартфонів.
- Розміри. Найпопулярнішими залишаються компактні пристрої діагоналлю в 6 дюймів. Зустрічаються і більш великі дисплеї, але всі електронні книги мають невелику товщину.
Як користуватися електронною книгою PocketBook
Слід пам'ятати, що високотехнологічні «чорнильні» дисплеї схильні до механічних пошкоджень більше, ніж звичні ЖК-екрани смартфонів. Щоб пристрій прослужило вам максимально довго, дотримуйтеся рекомендацій:
- Перед початком роботи вивчіть інструкцію до електронної книги PocketBook і ознайомтеся з особливостями своєї моделі.
- Не завершуйте процес зарядки, якщо не досягнута відмітка 100%.
- Щоб захистити пристрій від пилу і механічних пошкоджень, «одягніть» його в міцний чохол. PocketBook - зручна і якісна електронна книга, купити до неї фірмовий чохол можна на офіційному сайті виробника в режимі онлайн.
- Регулярно очищайте екран від забруднень. Для цього використовуйте суху м'яку тканину.
- Уникайте різких перепадів температур. Вони впливають на акумулятор і позначаються на роботі внутрішніх деталей гаджета.
Завдяки вузькій спеціалізації рідерів, освоїти їх зможе і учень початкових класів, і літня людина. Для пенсіонерів можна придбати просту модель без доступу до мережі і складного функціоналу. Тоді для читання потрібно буде лише включити пристрій і за допомогою кнопок вибрати в меню книгу. Більш просунуті користувачі без зусиль розбираються в налаштуванні, синхронізують бібліотеки на своїх пристроях, підключають USB-кабель і користуються всім функціоналом електронної книги.