Книга містить спогади 25 жінок-військових, що брали участь в АТО у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки тощо.
«Коротка історія часу» — знаменита книжка, певно, найвідомішого сучасного англійського фізика, космолога, що вийшла 1988 року, і відтоді витримала понад двадцять перевидань англійською та сорок перекладів.
У науково-популярній книзі проаналізовано трансформації (психологічні, соціальні тощо), яких зазнало українське суспільство у сталінську добу, перш за все – у 1930-х роках.
Міф про Крим як про «ісконно русскую землю», що «завжди належала Росії» став наріжним каменем пропагандистської кампанії Москви як у переддень анексії півострова, так і сьогодні — задля виправдання своїх дій.
За півтора роки, що пройшли після президентських виборів кінця 2009 року та приходу до влади іншої політичної команди на початку 2010 року, визначились основні тенденції та характерні риси політичної практики нової влади.
У збірнику подані фрагменти спогадів учасників протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією гідності.
У збірнику наведено результати опитувань учасників війни на Сході України 2014-2016 рр. дослідниками історичного факультету Запорізького національного університету.
Брошура в стислій та популярній формі розповідає про події Української революції 1917–1921 років – процеси державного будівництва, творення української політичної нації, відродження української науки, освіти, культури та духовності.